top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraIGNITE projekt

"To největší umění je naučit se milovat" - Maruška o kreativitě

Aktualizováno: 2. 1. 2020

K r e a t i v i t a .


Každý ji vidí jinak.


Každý z nás tvoří jinak.


Každý přinášíme kreativitu do tohoto světa už jen tím, že existujeme.


A čím je kreativita pro mě?


Pokud jde o kreativitu v mém životě a v mém srdci, tak je to v první řadě něco, co přijímám. Tvořím díky inspiraci od toho největšího Stvořitele. Bez něj by nebyla inspirace, to On vdechl život veškerému umění, veškerému stvoření. Proto věřím, že to není ani tak o tom, komu z nás dala víla kmotřenka větší dar při narození, ale o tom, poznávat skrze kreativitu a umění Boží srdce. A potom už nemusím hledat, jestli jsem dost dobrá, nemusím si říkat, že nejsem dostatečně kreativní – pro Něj vždy budu dostatečná, i cokoli, co vytvořím. A právě toto ujištění mi pak dá svobodu tvořit ne kvůli ostatním, ale abych tím ukazovala a oslavovala Boží tvář. Ach, měla bych si častěji připomínat tyto slova, člověk lehko zapomíná na pravdu a podstatu věcí.


Popravdě, nemyslím si, že tvořit může jen ten, kdo má nadpřirozené nadání, ale tvořit může úplně každý z nás s tím, že vidíme opravdovou podstatu umění a tvoření – oslava Boha! Potom je jedno, jak to vypadá z pohledu světa, je hlavní, že naše srdce se z toho raduje a nachází v tom Boží blízkost, když může tvořit a tím objevovat nové, neprobádané stránky Božího srdce.


Další věc, kterou řekl jeden můj velmi blízký člověk je ta, že my nemusíme být kreativní jen ve věcech jako je například malování. Můžeme být kreativní i ve věcech, jako jsou případy, kdy chceme najít nový způsob, jak vyřešit technickou závadu. Můžeme být kreativní v tématech rozhovoru s našimi blízkými. Můžeme kreativitu hledat ve velkých projektech i v každodenních maličkých momentech.


Tento citát je od jednoho z nejznámějších malířů v dějinách umění.


„There is nothing more truly artistic than to love people.” Vincent Van Gogh

K tomu se často vracím. To největší umění v důsledku není tvořit veliká díla, podílet se na mnoha projektech, ale naučit se milovat.


A ten, kdo to dokáže, ten tvoří svou kreativitou to nejlepší dílo, které má přesah až do věčnosti.


Vaše Maruška

studentka, leaderka chval i společenství, kreativní duše, milovaná dcera


129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page